Czy jesteś osobą pełnoletnią?
TAK
NIE
Nie możesz wejść na stronę, ponieważ nie jesteś pełnoletni. Aby wejść na stronę musisz posiadać co najmniej 18 lat.

Browar Błonie

Browar Błonie tworzą ludzie, których połączyła pasja do warzenia jak najlepszego piwa. Pod jedną banderą wypływają na szerokie wody i eksplorują nieznane lądy w poszukiwaniu nowych, regionalnych smaków. Poznajcie naszą dzielną załogę.
image description

Maciej Piaszczyński

Dyrektor browaru i główny piwowar. Absolwent Technologii Browarniczej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Wieloletni redaktor naczelny magazynu „Piwowar” oraz certyfikowany sędzia piwny. Od lat organizuje Sympozjum Piwowarów Zawodowych. Swoją przygodę z tworzeniem piwa rozpoczął w jednym ze szczecińskich browarów, następnie zarządzał browarem rzemieślniczym w Poznaniu, a od marca 2019 roku stoi za sterem Browaru Błonie. Prywatnie zapalony żeglarz, miłośnik Skandynawii i płyt winylowych.

image description

Dawid Bąk

To on zarządza sercem naszego browaru, czyli warzelnią. Piwowar z wieloletnim doświadczeniem. Pod jego okiem w rozgrzanych kotłach zaciera się ziarno i gotuje brzeczkę, a piwo zyskuje odpowiednią goryczkę. Dawid to również miłośnik nowych technologii, więc wspiera nasz browar we wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań. Prywatnie oddany mąż i ojciec. Uwielbia szusować na nartach.

image description

Wojciech Tkaczuk

Las tanków fermentacyjno-leżakowych musi mieć dobrego gospodarza. To właśnie Wojtek odpowiada w browarze za fermentację i leżakowanie piwa. Dba, aby miało ono odpowiednie ciśnienie i temperaturę, chmieli na zimno i odmierza dodatki, wypracowując unikalny aromat i smak naszych piw. Po pracy lubi zarzucić wędkę.

image description

Radosław Król

Mistrz rozlewu z wieloletnim doświadczeniem. Pracował nie tylko w kraju, ale również przez kilka lat związany był z browarem w Niemczech. To pod jego okiem piwa z Browaru Błonie trafiają bez uszczerbku do butelek i puszek, a potem do kartonów. Prywatnie miłośnik nowinek technicznych i gadżetów.

image description

Wojciech Piętka

Logistyka to jego drugie imię. To on w nadzwyczajny sposób zarządza naszym magazynem, zamawia słód, drożdże, chmiel i wszystko to, co wchodzi w skład naszych piw. Za sterami wózka widłowego czuje się jak ryba w wodzie. Wiąże się to pewnie z jego miłością do motoryzacji. Po pracy lubi dobrze zjeść.